Nie ma tutaj miejsca na monotonię, lecz za to jest bez granic wiele możliwości spędzenia czasu tak, jak uwielbiasz. Suwałki to nadzwyczajne miejsce na mapie Polski, do jakiego warto się wybrać chociaż raz, aby przekonać się o wdzięku tego miasta samodzielnie. Zerknijmy bliżej na to miejsce, ażebyś mógł przy następnych planach weekendowych uwzględnić także Suwalszczyznę jako kandydata do odwiedzenia.

Suwałki – najistotniejsze wiadomości
Suwałki tworzą część województwa podlaskiego. Mieszczą się w południowo-wschodniej Polsce oraz tworzą siedzibę powiatu suwalskiego. Pierwsza historyczna wzmianka o Suwałkach notowana jest na rok 1688, jest to w takim razie stosunkowo młode miasto na mapie naszego kraju.
Obecnie miasto liczy sobie blisko 70 tysięcy współlokatorów. Kwitnie pod względem kultury, ekonomii oraz edukacji. Mieszka się tu prawidłowo, o czym dowodzą przyciągające wydarzenia i newsy, z jakimi wolno się zapoznać z pomocą miejscowego portalu http://suwalki.net.pl . To niezwykle odpowiedni portal internetowy dla wszystkich zainteresowanych autentycznym obliczem Suwałk.

Co czyni Suwałki rewelacyjnym, polskim biegunem północnym?
Każdego roku do Suwalszczyzny wybiera się coraz więcej wędrowców – i to nie tylko z Polski. Każdy, kto wypatruje spokoju, ciszy oraz uwielbia spędzać czas w pięknych okolicznościach natury – będzie usatysfakcjonowany. Suwałki, a w takim razie stolica Suwalszczyzny wyróżniają się właściwie ciekawym położeniem geologicznym, jakie to przyczyniło się do mianowania tego miejsca “Polskim Biegunem Północnym”.

Na czym polega specyfika mikroklimatu Suwalszczyzny?

  • gorące oraz parne lata,
  • mroźne oraz długie zimy.

Jednak Suwałki to dużo więcej aniżeli ściśle mówiąc konkretne odczuwanie uroków pogody. Do tego miejsca tłumnie przyciągają miłośnicy historii, ponieważ przygraniczne położenie tego miasta dopisuje historycznej różnorodności.
Suwalszczyzna – to musisz ujrzeć na własne oczy!
Jeśli wybierając miejsce na urlop, wyszukujesz takiego, w którym nie zaznasz nudy – Suwalszczyzna jest zdecydowanie należytym wyborem. Bez względu na to, czy bardziej intryguje Cię aktywny wypoczynek, czy ciekawa architektura – wszystko to odszukasz w tej części Polski, a jeśli poszukujesz więcej informacji przed rezerwacją noclegu – warto spojrzeć tutaj: http://suwalki.net.pl/suwalszczyzna . Cała gama informacji w zasięgu ręki!

Z jakiego powodu należałoby udać się na Suwalszczyznę?

  • imprezy kulturalne i sportowe,
  • liczne wystawy i muzea
  • cudowne budowle sakralne,
  • rewelacyjne zaplecze kuchni regionalnej,
  • gigantyczne zaplecze miejsc noclegowych.

Jednym z w najwyższym stopniu interesujących punktów na mapie Suwalszczyzny będzie zalew Arkadia. To 11 hektarów przestrzeni wody, gdzie wolno spędzić naprawdę miło czas. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku! Dziś wolno znaleźć tam boisko, ścieżkę rowerową, lub plenerową siłownię. Jest nawet miejsce do plażowania, czy gry w tenisa. Teren ten jest rzeczywiście atrakcyjny oraz entuzjastycznie odwiedzany, szczególnie latem. Należy niemniej jednak przyznać, że w czasie chłodniejszych miesięcy również ma w sobie ściśle mówiąc sporo wdzięku. Oczywiście to wyłącznie maleńki skrawek tego, co Suwałki, jak i Suwalszczyzna mają do zaproponowania.