Do wydarzeń w ludzkim życiu, które są de facto ważne kwalifikuje się pomiędzy innymi ślub. Zgodnie z krajowym obyczajem para decydująca się na wspólne życie urządza przyjęcie ślubne, na które gorąco zaprasza wielu gości. O ile panowie nie mają większego problemu, jak ubrać się z tej okazji, to panie notorycznie zastanawiają się, jaka sukienka na wesele będzie należyta. Gigantyczny wybór modeli, krojów oraz kolorów powoduje, iż większość kobiet ma problem, na jaką kreację postawić, by wyglądać prawidłowo, a równocześnie nie zakwalifikować modowej wpadki. Podpowiadamy, jakie sukienki na przyjęciu weselnym sprawdzą się najprawidłowiej.

Suknia na ślub – o czym nie zapominać, wybierając ją?

Zastanawiając się nad tym, jaka konfekcja na ślub będzie w najwyższym stopniu trafna, warto pamiętać, że powinna ona być elegancka, ale również wygodna. Na ogół wesela trwają nawet całą noc i połączone są z zabawą taneczną. Jeśli zdecydujemy się na suknię, jaka będzie hamowała ruchy, musimy liczyć się z tym, że zabawa może nie należeć do udanych. Doskonała suknia powinna zawsze współbrzmieć z porą roku, o której odbywa się przyjęcie weselne. Kompletnie inna sukienka będzie trafna, jeżeli ślub odbywa się w środku lata, a inne wtenczas, kiedy ma miejsce w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Wśród proponowanych przez nas sukienek każda kobieta ma możliwość znaleźć taką, która po mistrzowsku wpisuje się w porę roku, a jednocześnie zapewnia swobodę ruchów oraz wygodę na starczającym poziomie, aby z wesela wrócić w rzeczywistości zadowoloną. Wybierając suknię, w której kobieta zamierza bawić się na przyjęciu weselnym, wypada nie zapominać o jeszcze jednej nadzwyczaj istotnej kwestii: pod żadnym pozorem nie może ona przyćmiewać sukienki panny młodej.

Jaka powinna być długość sukni na ślub?

Suknia na ślub ma znamionować się też słuszną długością. Eksperci od mody ślubnej zaznaczają, że sukienki mini nie są najlepszym wyborem na ślub. Uważa się bo, że w wypadku wesel nie są one najlepszym wyborem. Jeśli wiemy, iż przyjęcie weselne będzie w istocie wytworne, można śmiało zdecydować się na suknię o długości maksi, a w związku z tym taką, która sięgać będzie do samych kostek. Za długość najbardziej bezpieczną twierdzi się tą za kolano. To właśnie taka jest długość sukni koktajlowych, które kapitalnie sprawdzą się na każdym przyjęciu, nie jedynie tym ślubnym. W należącej do nas ogromnej ofercie nie brakuje modeli, jakich długość perfekcyjnie sprawdzi się w czasie wesela.

Jaki kolor sukni będzie dobry na wesele?

Sukienki dostępne są w rozmaitych odcieniach. Wiele pań, które zostały zaproponowane na zawarcie związku małżeńskiego oraz wesele zastanawia się nad tym, na jaki odcień kreacji postawić. Bez zaprzeczania sukienki uszyte z tkanin białych i kremowych nie są najlepszym wyborem. Należałoby przyjąć zasadę, że są to kolory, jakie w tym dniu zarezerwowane są wyłącznie dla panny młodej. Wielu speców od mody podkreśla też, że kiepskim wyborem są sukienki czarne. Ewidentnie są one niesłychanie markowe, jakkolwiek niektórzy podchodzą do nich dość przesadnie, uważając, że suknie w takim kolorze na weselu dają pecha. Śmiało wolno wybierać natomiast spośród sukienek różowych, granatowych, brązowych, zielonych, śliwkowych, żółtych, czerwonych.